2015TBGT-5. ANKARA AÇIK TAVLA TURNUVASI SONUÇLANDI.

TÜRKİYE TAVLA TURU 5.ANKARA AÇIK İLE TAMAMLANDI

132 oyuncunun katıldığı 5.Ankara Açık’ ta Süper Final heyecanı doruk noktasına çıktı. Tavla Turu puanlamasında birincilik, ilk 22 ve ilk 44 mücadeleleri nefes kesti.

5.Ankara Açık’ ta şampiyonluk Ankara’ dan Ümit Bata’ nın oldu. Beyefendi kişiliği ile tanınan Ümit Bata, nitelikli oyun gücünü de ortaya koyan bir başarı elde etti. Final masasının diğer tarafında ise bir başka beyefendi oyuncu KKTC’ den Cengiz Dindar vardı. KKTC tavlası, İzmir Açık’ taki şampiyonluklarından sonra bir başka önemli başarıya da Ankara’ da imza attılar. Turnuvayı iki kez kazanan ilk oyuncu olma özelliğine bir kez daha yaklaşan Türk tavlasının önemli ismi Fuat Erdağ ise üçüncü oldu.

Türkiye Tavla Turu puanlamasında birincilik mücadelesi nefes kesti. İstanbul’ dan Ali Çetin Belene turun son saatlerinde Antalya’ dan İlker Göçhan’ ı geçerek birinciliği elde etti. İki usta oyuncumuzun mücadelesi ilgi ve taktir ile izlendi.

5.Ankara Açık, yeni turnuva mekanı ve malzemeleri ile önceki turnuvalardan çok daha farklı bir görüntü çizerken, Türkiye Tavla Birliği’ nin geniş adımları Ankara’ da da hissedilir boyuttaydı.

Turnuvaya renk katan tüm oyunculara teşekkür ederken, derece alan oyuncuları ve bu başarılı turnuvanın organizasyonuna emek veren Başkent Tavla Derneği’ ni tebrik ederiz.

Türkiye Tavla Birliği

SÜPER FİNAL HEYECANI

16-17 Ocak’ ta İstanbul’ da düzenlenecek olan Süper Final’ e katılacak 44 oyuncu belirlendi. Diğer 20 oyuncu ise İstanbul, İzmir, Ankara ve Bursa derneklerinin belirleyeceği 5 er isimden oluşacak. Süper Final’ e ilk kez yurt dışından da katılım olacak. Tavla Turu kapsamında başarı elde eden KKTC den 2, Yunanistan’ dan ise 1 oyuncu Süper Final de yer alacaklar.

Buna göre Süper Final’de yer alacak 64 oyuncunun bölgelere göre dağılımı şu şekilde oluştu:

İzmir 17, Bursa 14, İstanbul 12, Ankara 10, Sakarya 3, KKTC 2, Mersin 2, Aydın 2, Antalya ve Yunanistan’dan 1 er oyuncu.

30.000 TL toplam ödülü ve 269 oyuncu arasından Süper Final’ e katılma başarısı gösteren 64 değerli oyuncusu ile muhteşem bir final bizleri bekliyor olacak.

Süper Final de yer alacak tüm oyunculara başarılar diliyoruz…

Türkiye Tavla Birliği

Türkiye Tavla Turu ile ilgili haberler

Swiss Backgammon Tournament System